Zabudowa szklana do wnęki prysznicowej, ścianki z drzwiami na wymiar.

Zabudowa szklana wnęki prysznicowej to częste rozwiązanie stosowane w projektowaniu łazienek na zamówienie.

Pojedyńcza ścianka z drzwiami - ekonomiczne rozwiązanie poprzez zmniejszoną ilość szkła i zastąpienie ściankami z pustaka komórkowego lub ścianka zbudowana z GK. Ten przypadek montażowy możemy uznać za najbardziej popularny w zabudowie wnęki prysznicowej. Wąska, mała łazienka wielokrotnie ma zaplanowany projektowo prysznic na całą szerokość. Efekt jaki uzyskujemy jest o tyle ciekawy, że nie tracimy optycznie ptrzestrzeni tym bardziej, że łazienka jest dość wąska i przytłączająca. Dodatkowo warto użyć dużą ilość luster a wręcz zastąpić kafalki.

Dwie ścianki stałe, prysznicowe z drzwiami (wnękowe rozwiąznie) - gdy szerokość łazienki jest znaczna a kabina prysznicowa zostrała zaplanowana na końcu łązienki zmuszeni jesteśmy na zastosowanie dwuch ścian szklanych, ponieważ drzwi mają ograniczenie technologiczne zawiasów do szerokości 100cm. Niezbędne są stabilizatory nad szkłem utrzymujące ścianki w najbardziej newralgicznych punktach w górnej części.

Drzwi prysznicowe do wąskiej wnęki - najtańsze rozwiązanie posadania kabiny prysznicowej na wymiar przy użyciu samych drzwi montowanych bezpośrednio do ściany przy użyciu dwuch lub trzech zawiasów w zależności od szerokości i wysokości a co za tym idzie parametru jakim jest ciężar.

Jakie rozwiązanie wybrać ? W zależności od sytuacji montażowej dostosowujemy wymiary szkła w projekcie a jako ostateczny wyrób szkła hartowanego powstaje określona zabudowa prysznicowa. Mamy trzy rodzaje szkła: ESG FLOAT, OPTIWHITE (pozbawione zielonkawej poświaty) lub TIMELESS - easy clean - szkło ułatwiające czyszczenie. Polecamy oczywiście to ostatnie ze względu na technologię łatwego utrzymania czystości wewnątrz kabiny.

Drzwi do wnęki prysznicowej na wymiar, Gdańsk - realizacje.

Jeden z naszych klientów potrzebował do wnęki prysznicowej drzwi w łazience na parterze o wymiarze 90 cm. oraz na piętrze 80 cm. na wysokość 200 cm.