Kabiny prysznicowe narożne Gdańsk

Nie ma sobie równych w popularności sprzedaży jak właśnie układ taki jak kabina narożna. Wykorzystanie miejsca w łazience musi być szczególnie przemyślane i zaprojektowane w ergonomiczny sposób tak aby uzytkownik po wyjściu z kabiny miał dostęp do ręcznika, mógł sięgnąć po kosmetyki nie opuszczając strefu brodzika. Przykładamy szczególną wagę to takich detali jak rozmieszczenie, w którym miejscu powinny znajdować się drzwi, jakiej powinny być szerokości czy też dodajemy różnego wieszaki na ręczniki zamocowane na szkle. Konsultujemy z projektantami, architektami czy też z klientami indywidualnymi ich oczekiwania, potrzeby oraz zadajemy wiele wyczerpujących pytań już na miejscu inwestycji.

Ważna sprawą w narożnej kabinie jest zaplanowanie umiejscowienia baterii szczególny gdy oczekujemy aby drzwi otwierały się do środka. Tego typu zagadnienia trzeba przewidywać dużo wcześniej na etapie remontu czy też budowy. Wielu hydraulików nie do końca przewiduje jakie mogą być konsekwencje standardowego umiejscownia instalacji wodnej w miejscach powrzechnie standardowych. Cżęsto w ten sposób mamy kolizję z drzwiami lub uchwytem typu gałka czy też relingowym.

Kabina narożna często pięciokątna 135 stopni lub jak niektórzy to nazywają 45 stopni - tzw. "ze ściętym rogiem (narożnikiem)"Jest to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie dla montażu kabiny w narożniku łazienki. Uzyskujemy dodatkowe miejsce w przestrzeni łazienki nie tracąć przy tym swobody kąpieli w kabinie. Jest to rozwiązanie korzystne projektowo lecz trochę droższe niż tradycyjna kabina prostokątna czy też kwadratowa w swoim kształcie. Szczególnie polecamy w małych pomieszczeniach łazienkowych w kształcie kwadratu gdzie musimy zagospodarować przestrzeń wokół. Jesli chodzi o rozwiązanie do wąskich łązienek to z pewnościa tego typu rozwiązanie się nie sprawdzi. Tutaj bardziej polecalibyśmy zabudowę na końcu pomieszczenia lub pojedyńczą ściankę.