Kabiny prysznicowe loftowe, industrialne loft Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto.

Nowe trendy od roku 2022 wskazują wyraźnie, że rynek ma silne zapotrzebowanie na tzw. styl industrialny.

Dawne fabryki zainspirowały wielu projektantów, aby wykorzystywać tego typu wnętrza budynków, które służyły w przemyśle, handlu, produkcji i przechowywaniu różnego rodzaju produktów. Wygląd fabryk wpisany w krajobraz z dawnych lat to przede wszystkim cegła czy też okna z licznymi podziałami czyli tzw. szprosami.

Kabiny prysznicowe w stylu loftowym, industrialnym stały się już stałą ofertą w 2020 roku i na długi czas pozostaną wg przewidywań rynkowych. Co to jest loft, skąd to się wzięło? Jednoznacznie można powiedzieć, że tego typu budynki i wnętrza wzięły się poprzez adaptację dawnych budynków fabrycznych, browarów, hut, spichlerzy czy też magazynów i stanowi to wersję "hard". Często architekci sięgają po tego typu styl w nowo projektowanych budynkach i jest to nazywane jako wersja loftów "soft". Najbardziej charakterystycznymi cechami starych wnętrz to wysokie sufity, duże podzielone okna, typowe obudowy oświetlenia przeznaczone do przemysłu, beton, szkło i cegła.
Łazienki coraz częściej sprawiają wrażenie, że mamy wrażenie przebywania w jakimś dawnym miejscu pochodzenia przemysłowego ale jednocześnie przy użyciu najnowocześniejszych technologii możemy jednoznacznie stwierdzić, że wszystko jest bardzo estetyczne i przemyślane.