Drzwi prysznicowe na każdy wymiar pod indywidualne zamówienie

Drzwi prysznicowe często są stosowane do tzw wnęki prysznicowej, która jest niejednokrotnie nietypowego wymiaru. Dlatego też nasza oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nie mamy ograniczeń z wymiarami jeśli chodzi o szkło, jednakże ograniczają nas producenci zawiasów, którzy deklarują wytrzymałałość jeśli chodzi o ciężar i wymiar.

Montaż odbywa się w różnych miejscach wnętrz i realizacje jakie mieliśmy u Klientów w Gdańsku, Gdyni, Sopocie czy też ogólnie mówiąc w Trójmieście dawały całe spektrum różnych projektów: Drzwi pełne, jednoskrzydłowe we wnęce (jednolita tafla bez ścianek) - jednolite, które stosujemy pomiędzy ścianami o maksymalnej szerokości 900mm przy standardowej wytrzymałości lub szersze, gdy mamy na to deklarcaję producenta. Proste, tanie i łatwe w projektowaniu, jak również w montażu z minimalną ilością okuć.

W bardzo małej łazience, aby nie zabierać miejsca wykonujemy drzwi łamane, składane - gdy nie mamy miejsca złożona kabina daje nam więcej przestrzeni, gdy chcemy wziąć prysznic rozkładamy całość i możemy brać prysznic. Dlatego warto zastosować wersję łamaną, która pozwala nam ominać wszelkie problemy i zaoszczędzić miejsca.

Drzwi wahadłowe, podwójne jak z westernu, tzw. "westernowe" - ten rodzaj układu drzwi nie zabiera miejsca tak jak jedno duże skrzydło co pozwala nam zastosować w wąskiej łazience. Skrzydło nie wykłada się na dużej powierzchni ściany prostopadłej co powoduje problemy, gdy jest grzejnik, umywalka lub muszla ustępowa. Dodatkowo możemy otwierać do środka i na zewnątrz kabiny oraz niezależnie każdą z tafli.


Zawias zawiasowi nie równy

Najważniejszą cechą, która wpływa na żywotność jest trwałość mechaniczna, która określa jak wygląda produkt a w tym przypadku zawias po ilości testowanych cyki np. 50, 200, 250 tysięcy cykli w labolatorium. Koszty takiej operacji nie są małe dlatego takie serie produktów są odpowiednio droższe!
Szerokie spektrum zawiasów dostępnych na rynku powoduje, że nie wiemy jakie wybrać. Kiedy skorzystają Państwo z naszego doświadczenia z pewnością zawężymy ilość proponowanych produktów do tych wyselekcjonowanych przez nas czyli najlepszych. Wiele lat montaży i reklamacji na niektóre zawiasy spowodowało, że pozostawiliśmy w ofercie tylko kilka rodzajów z różnych serii. Etna, Modesta, Flinter, Nivello, Nivello +, Farfalla czy Papillon z certyfikatami DIN14428 to wybór, który pozwala nam twierdzić, że lepszych na rynku nie ma. Wyjątkowo stosujemy tzw. o stylu klasycznym - angielskim z zaokrąglonymi kształtami z innych firm.

Najwyższej jakośći zawiasy, okucia do drzwi prysznicowych dają spokój na tyle lat, że prędzej zdecydujemy się na remont całej łazienki niż cokolwiek będziemy musieli poprawiać przy zawiasach. Rodzaje drzwi, które wymagają różnego rodzaju zawiasów, aby spełniły swoją funkcję i wygląd:

  • drzwi łamane, składane, harmonijkowe - podobne rozwiązqanie jak w przypadku parawanów
  • drzwi wahadłowe
  • drzwi przymykowe na uszczelce magnetycznej
  • drzwi przesuwne - oddzielny temat w dziale przesuwne
  • drzwi loftowe czyli poprostu mówimy tu o stylu - oddzielny temat w dziale loft
  • drzwi jednoskrzydłowe
  • drzwi dwuskrzydłowe
  • drzwi przycięte jako tafla pięciokątna - więcej jest opisane w dziale kabiny na poddaszu