Ścianki szklane, prysznicowe, do łazienki - walk in (walkin).

Skandynawski styl, surowy, prosty i pozbawiony wszelkich ozdób.

ŚCIANKA PRYSZNICOWA - najprostrzy sposób posiadania miejsca kąpielowego i jednocześnie najtańszy. Optycznie nie zabiera miejsca, ficzycznie nie zabiera przestrzeni łazienkowej.

WALK IN - aby skorzystać wystarczy wejść bez drzwi bez zamykania ze świerzym powietrzem w przestrzeni prysznicowej.

ŚCIANA SZKLANA PRYSZNICOWA - aby uniknąć stabilizatora, który przytrzymuje konstrukcję szklną możemy wykonać zabudowę szklaną do pełnej wysokości pomieszczenia, do sufitu.


Koncepcja minimalizmu w łazience

Szkło przeźroczyste w połączeniu z użyciem tylko jednej formatki tworzy skandynawski minimalizm, który opanował świat jeśli mówimy o design`ie. Dlaczego właśnie najprostrza forma jest najlepsza ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale z pewnością piękno leży w prostocie. Trzymając się tego możemy całkowicie pozbyć się widocznych okuć zatapiajac profil w kafelkach - efektem tego jest szyba, która nie ma mocowań oraz jakichkolwiek widocznych okuć. Takie rozwiązanie ma zastosowanie gdy zaplanujemy całość do pełnej wysokości pomieszczenia. W takim przypadku będziemy mieli tylko delikatny łacznik pod sufitem.


Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji, wizualizacje, koncepcje nowoczesnych łazienek z zastosowaniem ścianek szklanych, prysznicowych tzw. "walk in".